Filmy muzeum, film czarno-biały

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje muzeum, film czarno-biały. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Akcja serialu rozgrywa się w jednej z warszawskich kamienic, w latach 60. XX wieku. Głównymi bohaterami są dwie zaprzyjaźnione rodziny – Jankowscy i Kamińscy – a każdy odcinek jest poświęcony jakiemuś wydarzeniu z ich codziennego życia.
Do małego miasteczka przyjeżdża młody pracownik muzeum – Tomasz, dysponujący pokracznym, ale nader sprawnym samochodem. Został ściągnięty przez prowadzącego wykopaliska profesora Opałkę. Ponoć w okolicy znajdują się skarby byłego dziedzica. Tomasz poszukuje ich na własną rękę, ale śledzony jest przez asystentkę Opałki, zwaną „Zaliczką”. Wraz z trójką harcerzy wpada na trop szajki usiłującej zagarnąć zbiory, wyjaśnia przyczyny śmierci zaufanego przyjaciela dziedzica-Kolasy.
Międzynarodowy gang złodziei dzieł sztuki pod wodzą Grubera, pomimo milicyjnej ochrony i zapobiegliwości pracowników muzeum, kradnie oryginał cennego obrazu z muzeum w Borach. Dodatkowo w dziwnych okolicznościach zostaje zamordowany kustosz…


Zapomniany wynalazca, pisarz, malarz, filozof, a nawet łyżwiarz w jednej osobie, to fikcyjny geniusz, którego w 1966 roku wymyślili Jan Svěrák i Jiří Šebánek. Mistyfikacja była tak doskonała, że Járę Cimrmana, bohatera radiowych i scenicznych skeczów, część publiczności wzięła za postać historyczną. Absurdalny humor z desek teatru z powodzeniem udało się przenieść do filmu, a serię gagów połączyć w awanturniczą opowieść. Utrzymana w konwencji mockumentu komedia pół żartem, pół serio próbuje zdiagnozować źródło narodowych kompleksów.
Relacja z I Ogólnopolskiej Wystawy Plastyki w Muzeum Narodowym w Warszawie w 1950 roku. Wystawa była przełomem dokonującym się w nowej polskiej sztuce realizmu socjalistycznego. Pierwszą nagrodę zdobyła rzeźba Alfreda Wiśniewskiego „Granica pokoju”. Zgromadzeni w Muzeum robotnicy i chłopi z zainteresowaniem podziwiają zgromadzone dzieła.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…