Filmy blokowisko

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje blokowisko. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Poznajcie trzech nierozłącznych kumpli z Grochowa: fana motoryzacji i szczęśliwego właściciela pomarańczowego poloneza Wojtasa, umięśnionego vlogera Spejsona i Wala – blokowego filozofa. Chłopaki gustują w ortalionowych dresach, kibicują Legii, a kiedy budżet na to pozwala chętnie popijają piwerko. Wiodą pełne przygód życie na jednym z warszawskich blokowisk mierząc się każdego dnia ze znanymi nam wszystkim problemami: jak wyrwać najlepszą laskę, uciec przed psami czy najekonomiczniej się upić. Jak sobie poradzą? Tego dowiesz się już niedługo.
Architekt Andrzej Leski mieszka w „mrowiskowcu”, takim samym, jakie buduje dla innych. Jego żona Krystyna, która jest w zaawansowanej ciąży, marzy o zmianie mieszkania. Przez ściany słychać sąsiadów, rury przenoszą najrozmaitsze dźwięki, ciasnota kuchni – wszystko to czyni życie nieznośnym. Dom, jak żywa istota, budzi się rano o tej samej niemal godzinie, ruszają w miasto samochody, w mieszkaniach pozostają emeryci, dzieci i psy.

Inni ludzie

5,7
7,5
Na pierwszy rzut oka Kamil (Jacek Beler) i Iwona (Sonia Bohosiewicz) nie mają ze sobą nic wspólnego. Iwona jest znudzoną i nieszczęśliwą żoną Maćka (Marek Kalita), żyjącą w luksusie na kredyt. Kamil ma 32 lata, seksowną dziewczynę Anecię (Magdalena Koleśnik), ale wciąż mieszka z matką (Beata Kawka) na blokowisku, snując wizje kariery rapera i łapiąc przypadkowe fuchy. Relacja z Iwoną pozornie jest bez znaczenia, ale dzięki niej oboje zobaczą w innym świetle swoje życiowe wybory i ludzi.


Historia czternastoletniej Christiane. Młoda i niewinna dziewczyna wpada w złe towarzystwo. Poznaje grupę innych dzieciaków, które biorą narkotyki i uprawiają prostytucję na dworcu Zoo. Sama, chociaż długo z tym walczy, też postanawia spróbować. Powoli zaczyna popadać w coraz większe uzależnienie.

Blokersi

6,5
Film o polskiej kulturze hip hopowej. Opowiada o młodych ludziach z wielkomiejskich blokowisk, o tym jak żyją, jaka jest dzisiaj ulica w Polsce. Poza raperami są tu grafficiarze, break dance`owcy i ludzie związani z kulturą hip hopu.
Bohaterami filmu są ludzie z typowego blokowiska, jakich wiele. Każdy z nich zmaga się z własnymi problemami – potrzebą miłości, akceptacji, dopasowania się do otaczającej nas rzeczywistości. Film uświadamia, jak bardzo staliśmy się uzależnieni od dobrodziejstw XX wieku.
Mauro jest w areszcie domowym. Tworzenie tatuaży pomaga mu zabić czas i przetrwać jakoś w zamknięciu. Trójka miejscowych chłopców szydzi z niego przez okno. Siedząc samotnie w zamknięciu nie można liczyć, że coś się zmieni...
Angelina żyje w dużym mieście, gdzie młode, przystojne osoby przemierzają ulice tylko w jednym celu: aby bawić się, flirtować i kochać. Mimo, że sama spełnia wszystkie te wymogi, nie odnajduje się w takiej rzeczywistości i czuje się coraz bardziej samotna. Pracując jako policjantka pomaga opuszczonym dzieciom, sierotom i trudnej młodzieży. I właśnie słowa jednego z młodych chłopców, któremu stara się pomóc zmienią jej podejście do życia...
Niskobudżetowy debiut Demirkubuza przypomina Krótki film o miłości Krzysztofa Kieślowskiego, rozgrywa się jednak w nieco innej scenerii. Tytułowy Blok C to strzeżony budynek mieszkalny w stambulskiej dzielnicy Ataköy, którego mieszkańcami są przedstawiciele uprzywilejowanych klas społecznych. Jedną z bohaterek jest nieszczęśliwa w małżeństwie Tülay, która wchodzi w perwersyjną relację z Haletem – młodym dozorcą bloku. Powstaje osobliwy czworokąt, w którym pozostałe role odgrywają: mąż Tülay oraz ich młoda służąca Aslı. W tle zdarzeń oglądamy wypełniony melancholią Stambuł: miasto zachmurzone, ponure, zabetonowane aż po opustoszałe nabrzeża – odmienne od wyobrażeń, czy turystycznych doświadczeń. Demirkubuz przedstawia wyizolowany świat nowo wybudowanych blokowisk, oddzielony od tkanki miasta siecią autostrad, zamieszkały przez ludzi samotnych, uwięzionych w swoich rolach, emocjonalnie wychłodzonych. Stara się zajrzeć pod podszewkę tego świata, obnażyć szaleństwo i pragnienie władzy, jakie kryje się pod pozorami porządku.
Współczesna polska komedia o „ludziach z bloku”, ukazująca perypetie współczesnej polskiej rodziny i międzypokoleniowe niesnaski. Autor w zabawny sposób udowadnia jak silną potrzebą jest znalezienie prawdziwej miłości i bliskości. Miłość jest w życiu najważniejsza i jest czymś więcej niż tylko dającym nam poczucie euforii szaleństwem hormonów. Bohaterowie przedstawienia to popularne komediowe typy: dziewczyna szukająca męża, jej ukochani rodzice i babcia, wujostwo, przyszły pan młody i gospodarz domu... Intryga sztuki polega na pewnym zbiegu okoliczności i osnuta jest wokół bardzo ważnego zdarzenia – pierwsze spotkanie rodziców z narzeczonym córki to moment, któremu zawsze towarzyszą duże emocje. Są one jednak jeszcze większe, jeśli celebrację tego ważnego wieczoru zakłóci splot nieoczekiwanych zdarzeń, zawodowe problemy oraz wizyta niepożądanych gości. Jak zakończy się ten wieczór? I czego nowego o sobie nawzajem dowiedzą się bohaterowie?
Słowa kluczowe

Proszę czekać…